Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
26 قرص لاغری موجود در ایران+لیست قیمت

راه های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد. این راه ها شامل انواع قرص ها، داروها و مکمل های طبیعی می باشد. ادعاهایی وجود دارد که به شما در از دست دادن وزن کمک می کند، یا حداقل کاهش وزن را آسان تر می کند.
این ادعاها از طریق یک یا چند مکانیزم عمل می کنند:

 1.  کاهش اشتها، باعث می شود احساس سیری داشته باشید بنابراین کالری کمتری دریافت می کنید
 2. کاهش جذب مواد مغذی مانند چربی، باعث کاهش کالری دریافتی می شود
 3. افزایش سوزاندن چربی، باعث سوختن کالری بیشتری می شود.

توجه کنید: در این مقاله فعلا فقط به معرفی مکمل های موجود پرداخته شده است و هیچ یک از مکمل ها را تایید و یا رد نمیکنه و معرفی اجمالی از مکمل ها دارد. مکمل های لاغری و یا هرگونه دیگر مکمل ها باید تنها و تنها زیر نظر متخصص تغذیه و یا پزشک انجام شود. خیلی از این مکمل ها در بیماری ها و شرایط خاص محدودیت دارند و باید حسابی مراقب باشید.

26 قرص لاغری در ایران

در اینجا 26  قرص و مکمل کاهش وزن مورد بررسی قرار می گیرند.

1. قرص گارسینیا کامبوجیا

مکمل گارسینا کامبوجا

پس از اینکه این عصاره در نمایش دکتر اوز در سال 2012 برجسته شد، در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرد. این ماده یک میوه کوچک و سبز است که مانند کدو تنبل می باشد. پوست میوه حاوی اسید هیدروکسی تریک (HCA) است. این عنصر فعال در عصاره گارسینیا کامبوجیا است که به عنوان قرص رژیم عرضه می شود.

چگونه اثر می کند؟

مطالعات حیوانی نشان می دهد که این عصاره می تواند آنزیم تولید کننده چربی در بدن را مهار کند و سطح سروتونین را افزایش دهد، که به طور بالقوه باعث کاهش میل به غذا می شود.

اثربخشی قرص:

یک مطالعه بر روی 130 نفر گارسینیا را با قرص های مصنوعی مقایسه کرد. وزن و درصد چربی بدن بین گروه ها اختلاف معنی داری نداشت. یک مطالعه اجمالی در سال 2011 نشان داد این عصاره به طور متوسط در طی چند هفته باعث کاهش وزن حدود 2 پوند (0.88 کیلوگرم) می شود.

عوارض جانبی:

هیچ گزارشی از عوارض جانبی جدی وجود ندارد، اما برخی گزارشات مشکلات گوارشی خفیف را نشان می دهند.

قیمت قرص:

بک بسته 30 عددی، 38 هزار تومان


2. قرص چربی سوز هیدروکسی کات (hydroxycut)

قرص لاغری هیدروکسی کات

هیدروکسی کات یکی از محبوب ترین مکمل های کاهش وزن در جهان است.

چگونه اثر می کند؟

این ماده حاوی موادی است که باعث کاهش وزن می شوند، از جمله کافئین و چند عصاره گیاهی.

اثربخشی این قرص:

یک مطالعه نشان داد که این ماده باعث کاهش 9.5 کیلوگرم وزن  طی یک دوره 3 ماهه می شود.

عوارض جانبی این قرص:

اگر نسبت به کافئین حساس هستید، ممکن است دچار اضطراب، خارش، لرزش، حالت تهوع، اسهال و تحریک پذیری شوید.

قیمت:

یک بسته 72 عددی ، 185 هزار تومان


3. قرص لاغری کافئین (Caffeine)

قرص لاغری کافئین

کافئین یکی از پرطرفدارترین مواد روان گردان در جهان است. کافئین به طور طبیعی در قهوه، چای سبز و شکلات تلخ یافت می شود و به بسیاری از غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی ها اضافه می شود. کافئین یک تقویت کننده متابولیسم شناخته شده است و اغلب به مکمل های کاهش وزن تجاری اضافه می شود.

چگونه کار می کند؟

مطالعات کوتاه مدت نشان داده اند که کافئین می تواند سوخت و ساز بدن را 3 تا 11 درصد افزایش دهد و باعث افزایش سوزاندن چربی تا 29 درصد شود.

اثربخشی قرص:

برخی مطالعات نشان می دهد که کافئین می تواند باعث کاهش وزن در انسان شود.

عوارض جانبی:

در برخی افراد، مقدار بالا کافئین می تواند باعث اضطراب، بی خوابی، خستگی، تحریک پذیری، حالت تهوع، اسهال و سایر علائم شود. کافئین اعتیاد آور است و می تواند کیفیت خواب شما را کاهش دهد. نیازی به مصرف مکمل یا قرص حاوی کافئین نیست. بهترین منبع کافئین قهوه با کیفیت و چای سبز است که دارای آنتی اکسیدان ها و سایر خواص سلامتی نیز هستند.

قیمت :

یک بسته 60 عددی، 40 هزار تومان


4. قرص لاغری ارلیستات یا زنیکال

ارلیستات

ارلیستات دارویی است که تحت نام Alli و نسخه زنیکال و یا ونوستات به فروش می رسد.

چگونه کار می کند؟

این قرص کاهش وزن با جلوگیری از تجزیه چربی در روده کار می کند، و باعث می شود کالری کمتری از چربی دریافت کنید.

اثربخشی قرص:

بر اساس یک بررسی بزرگ از 11 مطالعه، ارلیستات می تواند باعث کاهش وزن به میزان 2.7 کیلوگرم بیشتر از قرص های مصنوعی شود. نشان داده شده است که ارلیستات به کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک میکند.

عوارض جانبی:

این دارو دارای عوارض جانبی گوارشی است، از جمله شل شدن مدفوع، مدفوع چرب، فتق افتادگی، حرکات مکرر روده. همچنین ممکن است به کمبود ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین A، D، E و K کمک کند. معمولا برای رفع عوارض جانبی توصیه می شود که رژیم کم چرب را در هنگام مصرف این ماده رعایت کنید.

قیمت: 

یک بسته 21 عددی، 27 هزار تومان


5. قرص لاغری کتون تمشک ( aspberry Ketones)

قرص لاغری تمشک کتون

کتون تمشک یک ماده در تمشک است که مسئول بوی خاص آن است. یک نسخه مصنوعی از کتون تمشک به عنوان مکمل کاهش وزن فروخته می شود.

چگونه کار می کند؟

کتون تمشک در سلول های چربی ایزوله شده موش صحرایی باعث افزایش تجزیه چربی و سطح هورمونی به نام آدوبونکتین می شود که مربوط به کاهش وزن است.

اثربخشی قرص:

مطالعه ای در مورد کتون تمشک بر روی انسان انجام نشده است، اما یک مطالعه بر روی موش با استفاده از دوزهای بالا نشان داد که افزایش وزن را کاهش می دهد.

عوارض جانبی قرص:

ممکن است سبب خارش مانند تمشک شوند.

قیمت قرص:

یک بسته 60 عددی 39 هزار تومان


6. قرص لاغری قهوه سبز (Green Coffee)

قرص قهوه سبز لاغری

دانه های قهوه ی سبز، دانه های قهوه ی معمولی هستند که بو داده نشده اند. آنها حاوی دو ماده هستند که باعث کاهش وزن می شوند: کافئین و اسید کلروژنیک.

چگونه کار می کند؟

کافئین می تواند سوزش چربی را افزایش دهد و اسید کلروژنیک می تواند باعث کاهش کربوهیدرات ها در روده شود.

اثربخشی قرص:

چندین مطالعه انسانی نشان داد که عصاره دانه قهوه سبز می تواند به کاهش وزن کمک کند. بررسی 3 مطالعه نشان داد که این مکمل باعث از دست رفتن 2.5 کیلوگرم وزن بیشتر نسبت به قرص های پلاسبو می شود.  عصاره دانه های قهوه سبز ممکن است به کاهش سطح قند خون و کاهش فشار خون کمک کند. این ماده غنی از آنتی اکسیدان نیز می باشد.

عوارض جانبی قرص:

این ماده عوارض جانبی مشابه کافئین ایجاد می کند. اسید کلروژنیک موجود در آن همچنین ممکن است اسهال ایجاد کند و برخی از افراد ممکن است به دانه های قهوه سبز آلرژی داشته باشند.

قیمت قرص:

یک بسته 60 عددی ، 34 هزار تومان


7. قرص لاغری گلوکومانان (Glucomannan)

قرص لاغری گلوکومان

گلوکومنن نوعی فیبر است که در ریشه های یام فیل یافت می شود.

چگونه کار می کند:

گلوکومنن آب را جذب می کند و به ژل تبدیل می شود. این ماده در روده می ماند و باعث احساس سیری میشود. بنابراین به شما کمک میکند کالری کمتری بخورید.

اثربخشی قرص:

سه مطالعۀ انسانی نشان داد که گلوکومنن همراه با رژیم غذایی سالم می تواند به افراد کمک کند که 6/3 تا 5/4 کیلوگرم در 5 هفته از دست بدهند. گلوکومنن فیبری است که می تواند باکتری های دوستانه در روده را تغذیه کند. همچنین می تواند قند خون، کلسترول خون و تری گلیسیرید را کاهش دهد و در برابر یبوست بسیار موثر است.

عوارض جانبی قرص:

این ماده می تواند باعث التهاب، استفراغ و مدفوع نرم شود و در صورت مصرف همزمان با برخی از داروهای خوراکی تداخل پیدا کند. مهم است که گلوکومنان را حدود نیم ساعت قبل از غذا و با یک لیوان آب مصرف کنید.

قیمت قرص :

یک بسته 42 عددی ، 142 هزار تومان


8. قرص لاغری موراتیم (Meratrim)

قرص لاغری موراتیم

موراتیم یکی از قرص های جدید رژیم در بازار است. این قرص ترکیبی از دو عصاره گیاهی است که ممکن است متابولیسم سلول های چربی را تغییر دهد.

چگونه کار می کند؟

این ماده مقدار چربی را که از جریان خون دریافت می کنید کاهش می دهد و به آنها کمک می کند که چربی های ذخیره شده را بسوزانند.

اثربخشی قرص:

تاکنون، تنها یک مطالعه در مورد موراتیم انجام شده است. در مجموع 100 نفر از افراد چاق با رژیم غذایی سالم حاوی 2000 کالری تحت مطالعه قرار گرفتند. این رژیم شامل موراتیم یا قرص های مصنوعی بود. پس از 8 هفته، گروه موراتیم 5.2 کیلوگرم و 11.9 سانتی متر کاهش وزن و سایز کمر دیده شده است. همچنین کیفیت زندگی را بهبود بخشیدند و میزان قند خون، کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دادند.

عوارض جانبی:

عوارض جانبی گزارش نشده است.

قیمت: فعلا موجود نیست


9. قرص لاغری عصاره چای سبز یا گرین تیدین

قرص لاغری گرین تی

عصاره چای سبز یک عنصر محبوب در بسیاری از مکمل های کاهش وزن است. این به این دلیل است که مطالعات متعدد آنتی اکسیدان اصلی موجود در آن، EGCG را برای کمک به چربی سوزی تشخیص داده اند.

چگونه کار می کند:

اعتقاد بر این است که عصاره چای سبز فعالیت نوراپی نفرین (هورمونی که به چربی سوزی کمک می کند) را افزایش می دهد.

اثربخشی قرص:

بسیاری از مطالعات انسانی نشان داده اند که عصاره چای سبز می تواند سوزش چربی را افزایش دهد و باعث کاهش چربی، به ویژه در ناحیه شکم می شود.

عوارض جانبی قرص:

عصاره چای سبز عموما قابل تحمل است. این ماده حاوی کافئین است و ممکن است در افرادی که حساس به کافئین هستند علائم ایجاد کند. علاوه بر این، تمام مزایای سلامت نوشیدن چای سبز در عصاره چای سبز نیز وجود دارد.

مقدار مصرف روزانه:

1 یا 2 قرص همراه غذا ( مخصوصا بزرگسال)

قیمت قرص:

یک بسته 50 عددی، 13 هزار تومان


10. قرص لینولئیک اسید متصل (CLA)

قرص cla لاغری

اسید لینولئیک متصل، و یا CLA، سال هاست که به عنوان مکمل چربی سوز مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده یکی از چربی های ترانس "سالم" است و به طور طبیعی در برخی غذاهای حیوانی مانند پنیر و کره یافت می شود.
چگونه کار می کند: CLA می تواند اشتها را کاهش دهد، سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و تجزیه چربی بدن را تحریک کند.

اثربخشی قرص:

در بررسی 18 مطالعه مختلف، CLA باعث کاهش 0.1 کیلوگرم وزن در هفته شد. طبق بررسی دیگری که از سال 2012 انجام شده، CLA می تواند در مقایسه با قرص های مصنوعی باعث کاهش 1.3 کیلوگرم وزن بیشتر شود.

عوارض جانبی قرص:

CLA می تواند عوارض جانبی گوارشی مختلفی ایجاد کند و ممکن است اثرات مضر در طولانی مدت داشته باشد، که به طور بالقوه به کبد چرب، مقاومت به انسولین و افزایش التهاب کمک می کند.

قیمت قرص:

یک بسته 90 عددی، 160 هزار تومان


11. قرص لاغری کولئوس فورسکولین

قرص لاغری فورسکولین

فورسکولین یک عصاره از گیاهی در خانواده نعناع است که برای کاهش وزن موثر است.

چگونه کار می کند؟

اعتقاد بر این است که سطح ترکیبی داخل سلول به نام cAMP افزایش می یابد که ممکن است باعث سوزاندن چربی شود.

اثربخشی قرص:

یک مطالعه در 30 مرد با اضافه وزن و چاقی نشان داد که فورسکولین باعث کاهش چربی بدن و افزایش توده عضلانی می شود، در حالی که هیچ تاثیری بر وزن بدن ندارد. مطالعه دیگری در 23 زن با اضافه وزن هیچ تاثیری را نشان نداد.

عوارض جانبی:

اطلاعات ایمنی این مکمل یا خطر عوارض جانبی بسیار محدود است.


12. قرص لاغری  سینفرین

قرص لاغری سینفرین

یک نوع پرتقال که پرتقال تلخ نامیده می شود شامل سینفرین ترکیبی است. سینفرین به افدرین مرتبط است، که بعنوان یک عنصر محبوب در فرمولاسیون های مختلف قرص های کاهش وزن استفاده می شود. با این حال، افدرین به عنوان یک ماده کاهش وزن از سوی FDA به علت عوارض جانبی جدی ممنوع شده است.

چگونه کار می کند؟

سینفرین مکانیسم های مشابه با افدرین دارد، اما قدرتمندی ندارد. این ماده می تواند اشتها را کاهش دهد و سوزش چربی را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

اثربخشی:

مطالعات بسیار کمی در مورد سینفرین انجام شده است، اما افدرین نشان داده است که در بسیاری از مطالعات باعث کاهش چشمگیر وزن در کوتاه مدت می شود.

عوارض جانبی:

مانند افدرین، سینفرین ممکن است عوارض جانبی جدی مربوط به قلب داشته باشد. همچنین ممکن است اعتیاد آور باشد.

سایر قرص های لاغری

قرص لاغری

13- قرص ال کارنتین ( ال اکتیو، 81 هزار تومان)

14- قرص دارچین یا سینامون ( یک بسته 42 هزار تومان)

15- قرص هزال ( یک بسته 44 هزار تومان)

16- قرص لاغری ابستاپ (Obestop) ( یک بسته 60 عددی، 60 هزار تومان)

17- قرص لاغری تن لس ( یک بسته 30 عددی ، 48 هزار تومان)

18- قرص لاغری سفامادار ( یک بسته 

19- قرص لاغری کیتوزان ( یک بسته 30 عددی ، 70 هزار تومان)

20- قرص لاغری اسلیم کوئیک ( بک بسته 30 عددی، 19 هزار تومان)

21- قرص سرکه سیب ( یک بسته 100 عددی، 60 هزار تومان)

22- مکمل اسلیم می ( یک بسته 60 عددی، 100 هزار تومان)

23- فت برنر ( یک بسته 60 عددی، 137 هزار تومان)

24- کربو اسلیم ( یک بسته 60 عددی، 72 هزار تومان)

25- ردوکیل (یک بسته 60 عدد، 76 هزار تومان)

26- کالری بلاکر ( یک بسته 60 عدد، 137 هزار تومان)

طبقه بندی قرص های لاغری : مکمل چربی سوز یا کاهش اشتها یا کاهش وزن

مکمل های چربی سوز

 • کافئین
 • عصاره چای سبز
 • قهوه سبز
 • ونوستات یا زنولیپ
 • قرص دارچین
 • ابستاپ
 • گارسینا کامبوجا
 • مکمل تمشک کتون
 • سرکه سیب

مکمل کاهش وزن

 • گلوکومنن
 • CLA
 • ارلیستات
 • ال کارنتین
 • هزال
 • تن لس
 • کیتوزان

مکمل های کاهش اشتها

 • قطره زیر و لیمو ترش
 • اسلیم کوئیک
 • ادیوس
 • هزال
 • کربو اسلیم
 • اسلیم می
 • ردوکیل

نکات مهم و کاربردی قرص لاغری

 • ارلیستات عوارض جانبی ناخوشایندی دارد و CLA نیز اثرات مضری بر سلامت متابولیک دارد.
 • بنابراین گلوکومنن، عصاره چای سبز و کافئین باقی می مانند.
 • این مکمل ها می توانند مفید باشند، اما در بهترین حالت اثرات آن ها کم است.
 • متاسفانه هیچ مکمل و یا قرصی واقعا برای کاهش وزن اثر نمی کند.
 • کاهش کربوهیدرات و مصرف پروتئین بیشتر هنوز هم بهترین راه برای از دست دادن وزن است و بهتر از تمام قرص های رژیمی ترکیبی است.
 • به طور متوسط، آنها ممکن است به شما در کاهش 3 تا 9 درصد وزن بدن نسبت به قرص های مصنوعی کمک کنند.
 • در نظر داشته باشید که این قرص ها تنها زمانی موثر هستند که با رژیم غذایی سالم همراه باشند. آنها به تنهایی بی اثر هستند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کاهش وزن و لاغری موضعی مقالات زیر را مطالعه کنید:

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.healthline.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 96% 96