Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
مزایا و معایب قرص یا اسپری تاخیری

کرم ها و اسپری های تاخیری (بخوانید: انزال زودرس همسرم را چگونه درمان کنم؟) یک راه حل آسان و سریع برای مردانی است که مشکل انزال زودرس دارند. این قرص ها و اسپری ها به ویژه زمانی مفید هستند که مشکل شما به علت حساسیت فیزیکی است و به علت عواملی مانند اضطراب یا عدم کنترل انگیختگی نمی باشد. در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد مزایا و معایب استفاده از قرص یا اسپری تاخیری عنوان شده است:

تفاوت کرم ، قرص و اسپری تاخیری در چیست؟

تفاوت قرص، اسپری و کرم تاخیری

در واقع، اسپری تاخیری بهترین روش درمان انزال زودرس است و جایگزینی مناسب برای قرص ها یا کرم ها می باشد. کرم ها به عنوان پماد موضعی استفاده می شوند؛ قرص برای مصرف منظم با آب و اسپری برای اسپری ترکیب بر روی آلت تناسلی برای تاثیر موقت استفاده می شود.

بهترین گزینه برای شما کدام است؟ انتخاب بهترین گزینه بستگی به هدف شما دارد. به عنوان مثال، ممکن است استفاده از کرم به مدت 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی برای یک نفر مناسب باشد ولی برای فرد دیگری مصرف قرص بهتر باشد.

اسپری ها معمولا مانند کرم ها عمل می کنند و بلافاصله نتیجه را نشان می دهند. اسپری های تاخیری مانند اسپری های دیگر عمل می کنند. باید کپسول را بردارید و اسپری را بر روی آلت تناسلی بپاشید. گرچه این ماده آلت تناسلی را بی حس می کند اما جای نگرانی و ترس نیست.

مزایای استفاده از قرص یا اسپری تاخیری

1- گزینه ای آسان که نیاز به حداقل تلاش دارد

 • استفاده از قرص یا اسپری تاخیری شاید سریعترین و ساده ترین روش برای مقابله با انزال زودرس است. تنها کاری که باید انجام دهید مصرف این قرص ها پیش از رابطه جنسی است. چند دقیقه قبل از شستن آن صبر کنید و سپس نزدیکی را شروع کنید.

2- استفاده در صورت نیاز

 • کرم تاخیری فقط باید هر بار پیش از رابطه جنسی استفاده شود. بنابراین اگر گاهی رابطه جنسی دارید (در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟) ، لازم نیست نگران مصرف آن به طور مستمر باشید. 

3- مواد تشکیل دهنده معمولا بی ضرر است

 • مواد تشکیل دهنده مورد استفاده معمولا بنزوكائین و لیدوكائین، بیحس كننده های موضعی هستند كه به طور كلی برای بیشتر افراد در نظر گرفته می شود. برای مثال، کاندوم Durex، Promescent، Super Dragon 6000، Doc Johnson، Rock Hard و Stud 100، از هر کدام از آنها استفاده می کنند.
 • برخی افراد ممکن است واکنش نامطبوعی به کرم بی حسی موضعی داشته باشند، اما این امر بسیار نادر است و اکثر افراد معمولا واکنش بدی به مواد آن نشان نمی دهند.

4- دسترسی بدون نسخه

 • اکثر قرص های تاخیری را می توان به صورت آنلاین خریداری کرد و نیازی به نسخه ندارد. بنابراین اگر نمی خواهید با پزشک در مورد آن صحبت کنید، این یک گزینه خوب محسوب می شود.

5- بی حسی معمولا موثر است

 • مهمترین مسئله در مورد مصرف کرم تاخیری تاثیر آن است. اکثر آنها موثر هستند و بعضی از آن بسیار خوب عمل می کنند.
 • با این حال، عمل بی حس شدن گاهی اوقات کمی بیش از حد قوی است و باعث مشکلات دیگری می شود.

عوارض جانبی قرص و اسپری تاخیری:

عوارض جانبی قرص تاخیری

1- جلوگیری از نعوظ

 • یکی از عوارض جانبی محصولات تاخیری بی حسی بیش از حد است. اگر کرم بیش از حد قوی باشد یا بیش از حد زیاد استفاده شود، ممکن است باعث بی حسی بیش از حد شود.
 • این مسئله گاهی اوقات باعث جلوگیری از نعوظ می شود. در این صورت باید کرم را بشویید و منتظر بمانید تا اثر آن از بین برود سپس دوباره ان را امتحان کنید. 

2- کاهش لذت جنسی

 • یکی دیگر از مشکلات رایج با کرم های بی حس کننده این است که باعث کاهش لذت می شود. شما زمان بیشتری در حال رابطه جنسی هستید اما حس کمتری خواهید داشت.
 • ممکن است این کرم ها باعث کاهش لذت شود اما از آن جایی که باعث لذت بیشتر همسرتان می شود باعث رضایت شما نیز می شود.

3- انتقال مواد بی حسی به همسرتان

 • اگر رابطه شما دهانی یا واژینال باشد، کرم بی حس کننده باعث ایجاد مشکلاتی برای همسر نیز می شود زیرا به او نیز منتقل می شود.
 • بنابراین طبق دستورالعمل آن عمل کنید.
 • اما گاهی اوقات انتقال به دلایل مختلف همچون زمان بندی اشتباه یا عدم شستن آن به درستی انجام می شود. راه آسان برای جلوگیری از این مشکل استفاده از کاندوم است و اگر رابطه جنسی محافظت نشده دارید حتما پیش از رابطه جنسی شستشو را به درستی انجام دهید.

4- مصرف آن قبل از رابطه جنسی 

 • با توجه به وضعیت شخصی شما، اعمال اسپری یا کرم می تواند یک مسئله باشد.
 • اگر در رابطه هستید یا همسرتان از مصرف تاخیری خبر دارد مشکلی نخواهید داشت. 

5- قرص تاخیری درمان نیست و هزینه دراز مدت دارد

محصولات بی حس کننده نمی توانند انزال زودرس را درمان کنند، بنابراین اگر تصمیم به استفاده از آنها به طور مداوم دارید، باید به خرید ادامه دهید.

قرص های تاخیری موجود :

قرص و اسپری تاخیری

تعداد قرص های تاخیری با برند و نام تجاری مختلفی وجود دارد که در اینجا نام قرص هایی که شما میتوانید در داروخانه ها پیدا کنید، آورده شده است؟

نتیجه گیری در خصوص قرص های تاخیری

- همانطور که می بینید، دلایل خوبی برای استفاده و یا عدم استفاده از محصولات بی حس کننده وجود دارد. نکات مثبت اصلی این است که استفاده از آن ها آسان و سریع می باشد و لازم نیست تلاشی در یادگیری کنترل انزال انجام دهید.

- مشکلات اصلی این است که این یک درمان نیست و می تواند باعث از دست دادن لذت و قدرت نعوظ شود.

- توصیه من این است که اگر در حال حاضر به چیزی نیاز دارید، بهتر است این قرص ها را امتحان کنید و ببینید مناسب شما می باشد یا خیر. فقط حتما دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید و کرم را قبل از رابطه جنسی بخوبی شستشو دهید.

چگونه از اسپری تاخیری استفاده کنم؟

ابتدا اطمینان حاصل کنید که آلت شما تمیز است و همسر شما هیچ مشکلی با استفاده از اسپری های تاخیری ندارند. برخی از اسپری ها بوی خاصی دارند، بنابراین اسپری بی بو یا با رایحه مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس از 2 یا 5 بار بر روی آلت اسپری کنید و چند دقیقه منتظر بمانید تا نتیجه را مشاهده کنید.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.risingmaster.com

امتیاز مطلب: 92%
92