کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma
آیا خجالت کشیدن کودک نوپای من طبیعی است؟

بله، خجالت در این سن کاملا طبیعی است.

علت خجالت کشیدن کودک نوپا

کودکان نوپا به دو دلیل عمده خجالت می کشند:

- اول، کودک شما خلق و خو خجالتی دارد. آیا او همیشه در مقابل دیگران، افراد غریبه و در فعالیت های گروهی آرام است؟ او احتمالا به طور طبیعی کمی دلهره دارد. گاهی اوقات این نوع از خلق و خو "آهسته گرم شدن" نامیده می شود، زیرا کودک نیاز به زمان بیشتری دارد تا در محیط احساس آرامش بکند.

- اما اگر دختر شما قبلا فردی اجتماعی بوده و به تازگی خیلی خجالت می کشد، ممکن است دچار اضطراب جدایی شده باشد. در این حالت او به طور ناگهانی نسبت به حالت معمول به شما وابسته می شود. اضطراب جدایی گاهی بین 10 تا 18 ماه اتفاق می افتد و معمولا تا پایان سال دوم کاهش می یابد.

- مهم نیست توضیح خجالتی بودن دختر شما چه چیزی است، در این هر صورت توصیه یکسانی داریم: به او کمک کنید در جمع راحت باشد و با دیگران ارتباط برقرار کند. با دوستان و بستگان رفت و آمد داشته باشید تا فرزندتان به آرامی با جمع صمیمی شود. در هنگام فعالیت های گروهی اگر کودک در حاشیه قرار دارد و مستقیما به وسط بازی نپریده است نگران نشوید. او از این که به روش خودش در فعالیت شرکت کند بیشتر لذت می برد. حتی اگر از بیرون بازی را تماشا کند. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

امتیاز مطلب: 100%
100


    اپلیکیشن سلامت بانوان اوما همراه هوشمند بانوی ایرانی پرسش و پاسخ پزشکی، دوران پیش از باردرای، بارداری و شیردهی، روزشمار پریودی بانو ... دانلود اپلیکیشن اوما