Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
میزان شیر مورد نیاز نوزاد تازه متولد شده

در چند روز اول، نوزاد چه مقدار شیر نیاز دارد؟

با گذشت زمان مصرف شیر نوزاد روز به روز افزایش می یابد. مطالعات در مورد تعداد زیادی از نوزادان شیرده نشان می دهد به طور متوسط ​​آنها در حدود 15/5 سی سی کلستروم در هر بار شیردهی در 24 ساعت اول مصرف، دو سوم اونس در مدت 48 ساعت و 25 سی سی در هر شیردهی در 72 ساعت مصرف می کند (زمانی که شیر بالغ تولید می شود). در چهار روزگی بیشتر نوزادانی که شیر مادر مصرف می کنند حدود 37.5 سی سی شیر در هر شیردهی و در پنج روزگی 62.5 سی سی یا بیشتر مصرف می کنند.

البته، هنگامی که شما به نوزاد شیر می دهید، مقدار دقیق شیری که به نوزاد میدهید مشخص نیست. نشانه های مصرف مناسب شیر در روزهای اول مکانیزم دفع درست می باشد. در چند روز اول نوزادان بسیار کم ادرار می کنند. تولید شیر باید 72 ساعت پس از زایمان آغاز شود که با تغییر قابل ملاحظه ای در پر بودن پستان ملاحظه می شود.

فرو دادن شیر توسط نوزاد و احساس نرمی در سینه نشانه های اطمینان بخشی است. در پنجمین روز زندگی، مدفوع نوزاد رنگ زرد یا خردلی است ( انواع مدفوع نوزاد+عکس) و هر چند ساعت پوشکش را خیس می کند. نوزادان به طور معمول در روزهای اول زندگی کاهش وزن کمی دارند که نباید بیش از 10 درصد از وزن زمان تولد آن ها باشد. در روز پنجم زندگی، نوزاد شروع به افزایش وزن می کند؛ حداقل یک اونس در روز. در روز 10 تا 14 ، بیشتر نوزادان وزن از دست رفته خود را به دست می آورند.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

امتیاز مطلب: 100%
100