Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
وزن گیری نوزاد در ماه های مختلف

در این مقاله نکاتی درباره وزن گیری نوزاد در ماه های مختلف و تغذیه او بیان شده است.

وزن گیری نوزاد تازه متولد شده (۱ تا ۴ ماهه)

در این مرحله نوزاد بسیار حساس است. اگر نوزاد پس از تولد چند اونس کاهش وزن داشت نگران نشوید. نوزاد سالم ده یا دوازده روز بعد وزن کاهش یافته را کسب می کند.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. اگر نوزاد واکنش های آلرژیک نشان داد به پزشک اطلاع دهید. شاید حساسیت نوزاد بخاطر نوع شیر خشک یا موادغذایی که شما می خورید است.

نوزاد تازه متولد شده

وزن گیری نوزاد در ماه اول

از الان تا شش ماهگی، نوزاد هر هفته پنج یا هفت اونس افزایش وزن و هر ماه یک اینچ افزایش قد دارد. اگر تغذیه نوزاد مناسب باشد، به طور پیوسته افزایش وزن خواهد داشت.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. زمان شیر خوردن و مقدار شیری که نوزاد در هر بار می خورد قابل پیش بینی نیست. در این سن نوزاد هشت تا دوازده بار در روز، هر دو یا سه ساعت شیر میخورد. 

نوزاد یک ماهه

وزن گیری نوزاد در ماه دوم

نوزاد هر هفته به طور پیوسته افزایش وزن دارد. برای مطمئن بودن از تغذیه مناسب نوزاد، به پزشک متخصص مراجعه کنید. در برخی موارد، نوزاد به خوبی شیر نمی خورد یا شما به مقدار کافی شیر ندارید.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. تا چهار ماهگی یا شش ماهگی، غذای جامد به نوزاد ندهید. غذای جامد در سن پایین مشکلات سیستم گوارشی ایجاد می کند.

نوزاد دو ماهه

وزن گیری نوزاد در ماه سوم

در این مرحله، افزایش وزن نوزاد در هر هفته از شش اونس به چهار اونس کاهش می یابد. بنابراین از این ماه به بعد، افزایش وزن نوزاد دو اونس در هفته خواهد بود.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. شیر دادن نوزاد به پنج تا هشت بار در روز کاهش می یابد. نوزاد شیرخوار از نوزادی که شیر خشک میخورد، بیشتر در روز شیر می خورد. نوزاد در طول شب برای شیر خوردن از خواب بیدار می شود.

نوزاد سه ماهه

وزن گیری نوزاد در ماه چهارم

در اواخر این ماه، نوزاد آمادگی خوردن غذاهای جامد را دارد. علائم آمادگی نوزاد شامل: نوزاد می تواند سر خود را بالا نگه دارد، می تواند با تکیه دادن بنشیند و نسبت به غذاهایی که شما می خورید علاقه نشان می دهد. اگر نوزاد آمادگی کافی ندارد، او را مجبور به خوردن غذاهای جامد نکنید.

نوزاد چهار ماهه
 

تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. سعی کنید تا شش ماهگی به نوزاد غذای جامد ندهید اما اگر نوزاد علاقه زیادی به غذاهای مایع ندارد، با پزشک مشورت کنید و رژیم غذایی او را تغییر دهید.

وزن گیری نوزاد در ماه پنجم

در این ماه، نوزاد دو برابر وزن زمان تولد را دارد. از پزشک قد و وزن مناسب نوزاد را بپرسید. اگر وزن نوزاد کم است، راه های افزایش وزن را مطالعه کنید. 
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک و غذاهای جامد مخصوص نوزادان. اگر پزشک با غذاهای جامد موافق است، به نوزاد بدهید. قانون خاصی برای غذاهای اولیه وجود ندارد اما سعی کنید در ابتدا غذاهای جامد را با شیر خشک یا شیر مادر مخلوط کنید و به نوزاد بدهید. اگر نوزاد هنوز تمایلی به غذاهای جامد ندارد، چند هفته صبر کنید.

نوزاد ۵، ۶ ماهه

وزن گیری نوزاد در ماه ششم

از شش ماهگی نوزاد هر ماه نیم اینچ افزایش قد و هفته ای سه تا پنج اونس افزایش وزن خواهد داشت.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک به همراه غذاهای جامد. اگر هنوز غذای جامد به نوزاد نداده اید، الان زمانش رسیده است. سعی کنید بین غذاهای جدید سه روز فاصله بیفتد. بنابراین اگر حساسیتی مشاهده کنید می توانید دلیلش را بفهمید. اسهال و جوش های صورت نوزاد علائم حساسیت غذایی است. 

وزن گیری نوزاد در ماه هفتم

وزن نوزاد در هر ماه دو اونس افزایش می یابد. اگر افزایش وزن نوزاد کمتر از این بود یا در یک ماه شش پوند افزایش وزن داشت به پزشک اطلاع دهید.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. میوه ها، سبزیجات و گوشت چرخ شده. اگر خودتان برای نوزاد غذا درست می کنید، می توانید از ادویه ها نیز استفاده کنید زیرا نوزاد از طریق شیر شما به طعم ادویه ها عادت کرده است.

نوزاد هفت ماهه

وزن گیری نوزاد در ماه هشتم

در این ماه، نوزاد سه برابر زمان تولد وزن دارد. 
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. پوره. تخم مرغ نیمرو، مقدار کمی ماکارونی، سبزیجات، پنیر و میوه های رسیده. 

نوزاد هشت ماهه

وزن گیری نوزاد در ماه نهم

برای کنترل وزن نوزاد، بین صبحانه و ناهار و ناهار و شام به نوزاد میا وعده بدهید.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. پوره. به نوزاد از غذای خود بدهید فقط مراقب غذاهای سفت و جویدنی باشید.

نوزاد نه ماهه

وزن گیری نوزاد در ماه دهم

نوزاد در این سن چهار دست و پا میکند و سعی می کند با استفاده از میز، صندلی و پای شما بایستد. چهار دست و پا کردن انرژی زیادی می سوزاند بنابراین سرعت افزایش وزن کم می شود.
تغذیه نوزاد: سبزیجات و قطعات کوچک میوه های سفت مانند سیب مناسب می باشد. در سن، نوزاد شیر مادر و شیر خشک می خورد.

نوزاد ده ماهه

وزن گیری نوزاد در ماه یازده، دوازده 

در این سن، نوزاد سه برابر زمان تولد وزن دارد و قدم های اولش را برمیدارد.

نوزاد یازده، دوازده ماهه

منبع: http://www.parents.com/baby/development/growth/baby-weight-gain/

امتیاز مطلب: 94%
94